plane

Realizacje

close

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI – SPOTKANIE Z MISTRZEM

Content marketing Public Relations Social Media i Digital
CONTENT MARKETING
DIGITAL MARKETING (ONLINE ADVERTISING)
SOCIAL MEDIA
OBSŁUGA PR

Kampania „Spotkanie z Mistrzem” (Uniwersytet Jagielloński)

Celem kampanii było podkreślenie, że studiowanie na Uniwersytecie Jagiellońskim to doskonała okazja do osobistych interakcji z mentorami, inspirującymi do poszerzania swoich horyzontów, a konsekwencja w podążaniu drogą osobistych zainteresowań pomoże w osiągnięciu mistrzostwa w wybranej dziedzinie.

W projekt zaangażowanych zostało czworo ambasadorów – wykładowców UJ, cieszących się dużym autorytetem w środowisku naukowym i wśród studentów. Byli to przedstawiciele czterech dziedzin naukowych: biotechnolog dr hab. Justyna Drukała, psychiatra i terapeuta prof. dr hab. med. Bogdan de Barbaro, biolog prof. dr hab. Ryszard Laskowski oraz chemik prof. dr hab. Wojciech Macyk.

Profesorowie pojawili się zarówno na materiałach promocyjnych – plakatach, citylightach, billboardach i w materiałach wideo, wzięli także udział w spotkaniach z uczniami szkół średnich w Krakowie, Kielcach, Katowicach i Rzeszowie. Dzięki wydarzeniu uczniowie zyskali możliwość bezpośredniej interakcji z profesorami uczelni, a także mieli możliwość prezentacji swoich zainteresowań i pasji oraz uzyskania informacji zwrotnej od Mistrzów.

Na potrzeby kampanii stworzona została strona internetowa (www.kierunek.uj.edu.pl) dedykowana kandydatom na studia i będąca jednocześnie kompendium wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, zasadach rekrutacji, samym Krakowie oraz bazą aktualności związanych z kampanią „Spotkanie z Mistrzem”.

Elementem kampanii był także projekt „Komentarz Mistrza #matura2017”, w ramach którego pracownicy naukowi UJ, pełniący w projekcie rolę ekspertów, opracowali komentarze do zadań maturalnych. 

Koncepcja kreatywna i realizacja kampanii promującej studiowanie na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich uczelni. Projekt realizowany we współpracy z Agencją Gravity i Visual Branding.

Działania prowadzone były w okresie od 22 lutego do 15 czerwca 2017 roku.

1.

Promowanie wizerunku uczelni zachęcającej do rozwijania swoich pasji i umiejętności poprzez kontakt z wybitnymi naukowcami i ciekawymi osobowościami;

2.

8 materiałów wideo wyprodukowanych w ramach kampanii;

3.

17 komentarzy maturalnych „Komentarz Mistrza #matura2017;

4.

Prawie 700 osób biorących udział w „Spotkaniach z Mistrzem”;

5.

Ponad 51 tysięcy wejść na stronę internetową kampanii;

6.

Ponad 3,5 mln zasięgu kampanii w internecie.

close

HOTEL KOSSAK

Content marketing Public Relations
CONTENT MARKETING

Hotel Kossak to czterogwiazdkowy, luksusowy hotel w Krakowie, położony nad Wisłą, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta i Wawelu. Atutem obiektu jest nowoczesny wystrój wnętrz i urzekający widok na panoramę miasta.

Zadaniem agencji była promocja oferty hotelu dla klientów biznesowych. Działania Planet PR prowadzone przez 7 miesięcy obejmowały głównie content marketing. Zgodnie z opracowaną strategią celem przygotowywanych przez agencję materiałów dla klienta była budowa wizerunku hotelu – idealnego miejsca organizacji konferencji oraz pozycjonowanie zespołu Hotelu Kossak jako ekspertów i doradców w kwestii produkcji wydarzeń biznesowych.

W ramach pracy dla Hotelu Kossak agencja stworzyła Bazę Wiedzy publikowaną na stronie internetowej hotelu, będącą zbiorem artykułów – porad dotyczących między innymi przygotowywania konferencji, organizacji pracy koordynatora, angażowania mediów społecznościowych do promocji wydarzeń biznesowych, czy wykorzystywania walorów miejsca do podniesienia prestiżuwydarzenia. Teksty eksperckie z bazy Wiedzy były także podstawą aranżacji materiałów w mediach branżowych (biznesowych, marketingowych oraz związanych z tematyką public relations). Komunikacja hotelu wspierana była działaniami w mediach społecznościowych –na Twitterze oraz w LinkedIn, z naciskiem na promocję materiałów związanych z branżą MICE.

Z inicjatywy agencji i pod jej koordynacją powstał także alternatywny przewodnik po Krakowie w formie ebooka pt. „Inaczej w Krakowie”, nad którym patronat objęło Krakow Convention Bureau. Jego tematyka dopasowana została specjalnie do potrzeb gości konferencyjnych. Wszystkie teksty (oryginalne restauracje, punkty widokowe, sposoby alternatywnego zwiedzania miasta, nietypowa rozrywka) zostały opracowane tak, aby stanowić atrakcyjną propozycję dla odwiedzających Kraków w ramach krótkich podróży biznesowych. Ebook „Inaczej po Krakowie” ukazał się w dwóch językach – polskim i angielskim.

1.

24 teksty eksperckie w Bazie Wiedzy Hotelu Kossak

2.

9 aranżacji artykułów w mediach branżowych

3.

Alternatywny przewodnik po Krakowie dla gości konferencyjnych

4.

Zbudowanie wizerunku hotelu jako doradcy-eksperta w dziedzinie organizacji wydarzeń biznesowych

close

GREEN VELO

Marketing Miejsc
STRATEGIA MARKETINGOWA
KLIENT/ MARKA: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego (Lider projektu)
Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to przedsięwzięcie, jakiego do tej pory w Polsce jeszcze nie realizowano. Najdłuższy w tej części Europy szlak rowerowy, przebiegający przez pięć województw w Polsce Wschodniej, będzie liczył prawie 2000 km i będzie posiadał nowoczesną i komfortową infrastrukturą. W ramach komponentu promocyjnego stworzyliśmy od podstaw MARKĘ GREEN VELO i przygotowaliśmy kompleksową STRATEGIĘ MARKETINGOWĄ wraz z gotowym do implementacji Programem działań promocyjnych.
 
Green Velo to jednolity turystyczny produkt liniowy, o charakterze sieciowym, oparty na współpracy wielu partnerów na szlaku (baza noclegowo-gastronomiczna, atrakcje itd.)
Najważniejsze fakty dotyczące projektu:
 • Łączna wartość projektu inwestycyjnego Wschodniego Szlaku Rowerowego wynosi 274 373 617,20 złotych
 • Przewidywana długość trasy rowerowej: 1980 km
 • W realizację jest zaangażowanych 5 województw: Świętokrzyskie, Lubelskie, Podkarpackie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie
 • Rowerzystom udostępnionych zostanie 477 atrakcji turystycznych
 • Budżet na marketing i promocję ujęty w„ Programie Promocji i Rozwoju Tras Rowerowych w Polsce Wschodniej na lata 2013-2020” wynosi 24 870 588,44 złotych 
 • Celem marketingowym Programu jest: „Stworzenie atrakcyjnego, dostępnego, wysokiej jakości produktu turystyki rowerowej, skomercjalizowanego w postaci różnorodnych ofert sprzedażowych bazujących na potencjale regionów i dostosowanych do potrzeb odbiorców.”

 

W ramach „ Programu Promocji i Rozwoju Tras Rowerowych w Polsce Wschodniej na lata 2013-2020” jako Agencja byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie i realizację STRATEGII MARKI i STRATEGII MARKETINGOWEJ w tym szczegółowo za opracowanie:

 • Strategia marki – Podstawy strategii marki, Pozycjonowanie, Big Idea, Tożsamość i komunikacja
 • Założenia i elementy komunikacji marketingowej
 • Narzędzia do komunikacji marketingowej – Matryca wykorzystywanych narzędzi komunikacyjnych
 • Karty produktów/narzędzi komunikacyjnych , opracowanie dla: Telewizja, Radio, Media drukowane, Portal www i Internet, Reklama zewnętrzna, Działania PR w komunikacji wewnętrznej, zewnętrznej i ambasadorzy marki, Media społecznościowe, Ambient media, Wydarzenia promocyjne i eventy, Imprezy targowe, Wydawnictwa promocyjne, Materiały promocyjne
 • Działania komunikacyjne na rynkach zagranicznych
 • Harmonogram działań komunikacji marketingowej
 • System identyfikacji wizualnej i komunikacji marketingowej
 
1.
Opracowanie od podstaw nowej MARKI dla największego projektu rowerowego w Polsce wraz z wytycznymi do jej dalszego prowadzenia i zarządzania.
2.
Stworzenie kompleksowego Systemu Identyfikacji Wizualnej Marki.
3.
Przygotowanie pełnego Programu działań promocyjnych wraz z kompletną Matrycą Narzędzi Komunikacyjnych – do natychmiastowego stosowania.
4.

Opracowanie Strategii zarządzania wizerunkiem Marki.

5.
Stworzenie unikalnej propozycji promotion-mix (60 różnych form promocji).
6.

Strategia jest dokładnie wdrażana, przynosząc założone i oczekiwane efekty.

close

MAXELL

Public Relations
OBSŁUGA PR
Obsługa PR firmy z ponad 50 letnim doświadczeniem. Maxell należący do Hitachi Maxell Ltd. to wiodący producent nośników i urządzeń magazynujących dane, słuchawek. W Polsce znana za sprawą kaset magnetofonowych i VHS. Celem było odświeżenie oraz umocnienie
wizerunku produktów Maxell poprzez odwołanie się do wspomnień związanych z marką. Efekt to m.in. ponad 800 publikacji, 2600 fanów na Facebooku.
 
Znajomość asortymentu firmy była niewielka, ale doceniając ogromny potencjał sprzedażowy oraz sentyment Polaków do marki, firma postanowiła ponownie wejść na nasz rynek. 
Naszym zadaniem było opracowanie strategii, z wykorzystaniem mediów tradycyjnych i narzędzi social media, za pomocą których przeprowadziliśmy kampanię opartą na wspomnieniach. W jej ramach stworzyliśmy fanpage Maxell Polska na Facebooku z aplikacją konkursową „Maxell zmieniam się razem z Tobą!”, a także timeline łączący produkty zmieniające się na przestrzeni lat oraz zdjęcia fanów.
 
Zainicjowaliśmy także kreatywną wysyłkę, spersonalizowanych listów z samplami do dziennikarzy i blogerów, będącą odniesieniem do dawnych na kasetach i dyskietkach. Po prezentacji nowego asortymentu marki zaaranżowaliśmy testy produktów w mediach.
1.

Wzrost zainteresowania produktami Maxell w Polsce.

2.

Blisko 800 publikacji.

3.

Ponad 2600 fanów Maxell Polska na Facebooku.

4.

Bardzo duże zainteresowanie konkursem.

5.
Liczne zdjęcia i wpisy blogerów oraz dziennikarzy poświęcone otrzymanym przesyłkom.
close

CASIO KALKULATORY

Public Relations
OBSŁUGA PR / PRODUKT PR
KLIENT/ MARKA: CASIO
Celem było umocnienie wizerunku marki Casio- światowego lidera w produkcji nowoczesnych kalkulatorów, poprzez ukazanie matematyki jako atrakcyjnej formy zajęć bazującej na nowych technologiach. Dzięki szeregowi nietypowych działań (m.in. konkurs „Matma mnie kręci” czy seria wykładów „Darmowe korepetycje matematyczne”) uzyskaliśmy ponad 800 publikacji w mediach i stworzyliśmy ciekawy, zaangażowany kontent.
 
Promowanie marki Casio skupione na zmianie postrzegania matematyki, uważanej przez uczniów za trudny i niepotrzebny przedmiot. Przygotowanie i wdrożenie strategii nietypowej promocji matematyki przez promocję prowadzonego przez Klienta bloga Klakulatory.pl,
wdrożenie i wypromowanie w serwisie You Tube ogólnopolskiego konkursu filmowego „Matma mnie Kręci” , opracowanie pierwszej na świecie aplikacji na Facebooka przygotowującej do matury „Dziś Matura”, pozwoliły na zbudowanie zaangażowanego kontentu.
Ostatnim elementem strategii były seria wykładów przygotowujących do matury „Darmowe korepetycje matematyczne” oraz działania media relations: artykuły eksperckie o nauczaniu matematyki, newsy na temat wydarzeń związanych z matematyką i edukacją w Polsce, materiałów promujących inicjatywy Klienta oraz informacje produktowe.
1.
Po 8 miesiącach słowo „kalkulatory” w internecie było utożsamiane z marką Casio, a ta z kolei z nietypowymi, nowatorskimi i nowoczesnymi formami promocji matematyki w Polsce.
2.
Powstało blisko 800 publikacji w telewizji, radio, prasie i internecie (dane aktualne na rok 2012).
3.
Stworzenie realnej społeczności, kilka tysięcy codziennie zaangażowanych fanów na portalu Facebook, wysoki współczynnik interakcji, szybka reakcja na każde zapytanie fanów, organizacja wspólnego rozwiązywania zadań z matematyki.
4.
Blog prowadzony przez Klienta, stanowi inspirację do spotkań z mediami, podczas których jego autor występuje w roli eksperta ds. nowoczesnych form promocji edukacji w Polsce.
5.
Niezwykle wysoka frekwencja podczas wszystkich wykładów „Darmowe korepetycje matematyczne” , możliwość ekspansji programu na kolejne miasta.
close

GRAJ W KORALE

Content marketing Marketing Miejsc
KAMPANIA PROMOCYJNA
KLIENT/MARKA: Małopolska Organizacja Turystyczna

Kampanie promocyjne Małopolski są prowadzone od lat. W tym czasie w świadomości odbiorców korale ugruntowały się jako symbol nasuwający skojarzenie z regionem. Zadaniem kampanii wizerunkowej Małopolski w roku 2014 było wykorzystanie znanych już narzędzi w nowatorskiej koncepcji promocji województwa.

Projekt GrajWKorale w swojej niekonwencjonalnej formie (wzbogaconej o element grywalizacji) nawiązywał do tradycji regionu i jego rozpoznawalnego symbolu – korali, a także łączył elementy eventu (realizowane we współpracy z Red Frog) oraz tradycyjnego przekazu ATL. W ramach kompletnej kampanii wizerunkowej Małopolski zaprojektowaliśmy system identyfikacji wizualnej akcji obejmujący grafiki, materiały promocyjne, banery reklamowe, namiot promocyjny, zestaw gadżetów konkursowych, a przede wszystkim podstawę kampanii – stronę internetową www.grajwkorale.pl z quizem wiedzy o regionie.

Celem przygotowanej kampanii była dalsza promocja potencjału turystycznego, kulturowego, duchowego i  rozwojowego województwa małopolskiego wśród mieszkańców dużych miast Małopolski, a także województwa śląskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

W ramach kampanii zbudowaliśmy od podstaw grę – quiz wiedzy o regionie (opracowaliśmy zasady mechaniki gry, stworzyliśmy zestawu 300 pytań, sformułowaliśmy regulamin), której włączenie w akcję przełożyło się na aktywizację jej odbiorców oraz nadało kampanii cenny walor edukacyjny.

Projekt GrajWKorale widoczny był podczas największych eventów organizowanych w regionie, m.in. na Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Małopolskim Festiwalu Smaku w Krakowie.

1.

Stworzenie koncepcji i wdrożenie kampanii wizerunkowej województwa małopolskiego.

2.

Zaprojektowanie spójnej koncepcji linii graficznej akcji.

3.

Aktywizacja znacznej grupy odbiorców w kampanię wizerunkową regionu.

4.

17 947 rozegranych gier w ramach akcji GrajWKorale.

5.

Promocja województwa małopolskiego także poza jego granicami.

6.

129 publikacji medialnych dotyczących projektu.

7.

Nawiązanie do formy projektu (wykorzystanie motywu gry) w kampanii promocyjnej przygotowanej dla województwa w roku 2015.

close

DZIŚ MATURA (CASIO)

Social Media i Digital
APLIKACJE
KLIENT/ MARKA: CASIO
Realizacja pierwszej na świecie aplikacji na Facebooka oraz aplikacji mobilnej umożliwiającej przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki. Obserwacje trendów social mediów oraz stosunku czasu jaki spędzają przed swymi komputerami uczniowie zainspirowało nas do stworzenia, w pełni darmowej aplikacji „ Dziś matura”, jako najlepszego kanału dotarcia do nich a zarazem narzędzia wspomagającego naukę.
 
Wychodząc naprzeciw potrzebom maturzystów, którzy postrzegają matematykę za jeden z najtrudniejszych przedmiotów, dla Klienta- firmy Casio, opracowaliśmy pierwszą na świecie aplikację na Facebooka oraz aplikację mobilną umożliwiającą przygotowanie do
egzaminu maturalnego z matematyki – „Dziś Matura”. Jest ona w pełni darmowa, by z niej skorzystać wystarczy posiadać konto w portalu Facebook. Program generuje codziennie jedno z 370 pytań maturalnych. Aplikacja uwzględnia również element rywalizacji – użytkownik może upublicznić na swoim profilu informację na temat udziału w przygotowaniach od matury na Facebooku. Połączono ją również z kalkulatorem odliczającym dni pozostałe do matury. W przygotowania do matury można włączyć się nawet na dzień przed prawdziwym egzaminem – program udostępnia pytanie z wcześniejszych dni.
1.
W ciągu 48 godzin od wprowadzenia aplikacji skorzy stało z niej ponad 3000 użytkowników Facebooka.
2.
Ciągłe podtrzymywania zaangażowania fanów i zwiększanie przywiązania, spowodowane chęcią rozwiązywania kolejnych zadań przygotowujących do egzaminu dojrzałości. Po ogromnym zainteresowaniu pierwsza edycją, poszerzono pulę pytań.
3.
Informacja na temat „Dziś Matura” pojawiła się w licznych mediach. Wśród opinii wielu z nich zmieniła postrzeganie Facebooka jako miejsca kojarzonego tylko i wyłącznie z rozrywką.
4.
Łącznie zostało wprowadzone 3 edycje aplikacji (co roku nowa)
close

URZĄD MIASTA BIELSKA-BIAŁEJ

Marketing Miejsc
STRATEGIA MARKETINGOWA
Projekt obejmował strategię marketingową, stworzenie produktów turystycznych dla miasta oraz kampanię wizerunkową Miasta Bielska-Białej jako atrakcyjnej destynacji wizerunkowej. Celem było zsynchronizowanie promocji miasta z planami inwestycyjnymi rozbudowy, bądź budowy niezbędnej infrastruktury, co w dalszej perspektywie umożliwi osiągnięcie synergii działań i efektów przy zespoleniu różnych gałęzi gospodarki.
 
Opracowanie strategii markowych produktów turystycznych dla Bielska-Białej, kreujących wzajemnie wzmacniające się produkty turystyczne, proces ich rozwoju, koncepcję zarządzania nimi i stworzenie planów działań komunikacyjnych oraz promocyjnych.
Na każdym etapie tworzenia dokumentu odbywały się spotkania konsultacyjne i warsztaty z władzami samorządowymi, przedstawicielami biznesu, nauki oraz różnego typu organizacji, a także z gestorami i kreatorami atrakcji turystycznych. Przeprowadziliśmy audyt turystyczny, analizujący istniejące zasoby oraz ich potencjał. O pracowaliśmy rozwiązania koncepcyjne
prezentujące pomysły rozwoju produktów turystycznych dla wyodrębnionych obszarów. Prowadziliśmy rocznych działań PR dla Bielska – Białej (m.in. media relations, bieżące konsultacje dot. wizerunku miasta).
1.
Gotowa do wdrożenia i realizacji kompleksowa strategia, która pozwala na rozłożenie wdrożeń w czasie, dopasowanie ich do bieżących potrzeb i zmian w infrastrukturze, z jednoczesnym zachowaniem potencjału turystycznego i możliwości spójnej komunikacji
2.
Usystematyzowanie oferty turystycznej Bielska – Białej
3.
Wzrost zainteresowania mediów bogatą ofertą kulturalną Bielska- Białej
4.

Wzrost turystów odwiedzających Bielsko- Białą

close

ANALIZA EFEKTÓW PROMOCJI GOSPODARCZEJ

Marketing
AUDYT KOMUNIKACYJNY
KLIENT/ MARKA: URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
Projekt obejmował szczegółowy audyt komunikacyjny i analizę wizerunku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w zakresie komunikacji skiero wanej do potencjalnych inwestorów i pracodawców.
 
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego prowadził przez 3 lata kampanię skierowaną do potencjalnych inwestorów. Ze względu na zmiany osób prowadzących promocję gospodarczą i rozszerzenia koncepcji (oraz idące za tym
przeobrażenia) na różnych etapach, Klientowi ciężko było ocenić jej realną efektywność.
 
Zadaniem agencji była analiza wizerunku i efektywności działań pod kątem komunikacji skierowanej do inwestorów i pracodawców):
 • w mediach (przede wszystkim prasa i internet, ze szczególnym uwzględnieniem mediów skierowanych do biznesu, ale także mediów ogólnotematycznych),
 • analiza przygotowanego na potrzeby komunikacji portalu
 • analiza filmów promocyjnych i dobór czasu antenowego
 • przygotowanie i przeprowadzenie badań wśród przedstawicieli grup docelowych,
 • przygotowanie dokumentu analitycznego z listą wskazywanych działań i zmian na kolejne lata, dla większej efektywności działań.
1.
Spójny, jasny dokument, który wskazał zarówno mocne strony prowadzonej kampanii, jak i elementy do dalszego rozwoju
2.
Przyjęcie wskazań zarówno przez Klienta, jak i Instytucję Rozliczającą (skutkujące możliwością kontynuacji kampanii)
close

STARFORCE

Public Relations
EVENT PR
Klient/ marka: KUJAWSKO-POMORSKA ORGANIZACJA TURYTYCZNA

Projekt obejmował obsługę medialną i współorganizację największego w Europie zjazdu fanów Gwiezdnych Wojen pod nazwą StarForce. Zadaniem było rozszerzenie grupy odbiorców wydarzenia poza dotychczasowe, hermetyczne środowisko. Event odniósł ogromny sukces,
o czym świadczy zdobycie głównej nagrody na Festiwalu Promocji Miast i Regionów – Złote Formaty za najlepszy event promocyjny w 2009 roku.

Impreza była organizowana przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy współpracy członków Legionu 501 (Polish Garrison), Rebel Legionu (Eagle Outpost) i fanklubów Star Wars z Bydgoszczy i Torunia. Dzieliła się organizacyjnie między Toruń i Bydgoszcz, co niwelowało możliwość stałej komunikacji miejsca. Utrudnieniem był także jej niszowy i hermetyczny charakter oraz podział na dni zamknięte dla fandomów i otwarte dla szerokiej publiczności.
Głównym celem kampanii było rozszerzenie grupy docelowej o turystów, rodziny z dziećmi
z północnej Polski oraz niezrzeszonych fanów Gwiezdnych Wojen. Rozpoczęliśmy aktywną współpracę z mediami, pokazując StarForce jako miejsce dla każdego, kto kocha filmy, zabawę, albo jest szuka nowych wrażeń. Wsparliśmy to komunikacją w popularnych serwisach społecznościowych (Facebook, Youtube), działaniami bloger-relations i serią spotkań z gośćmi zlotu – aktorami Gwiezdnych Wojen, uzyskując już na drugiej edycji 20 000 uczestników.

1.

Stworzenie silnej marki

2.

Ogromne zainteresowanie mediów regionalnych i ogólnopolskich:
a. kilkaset publikacji medialnych przy każdej edycji,
b. stała obecność reporterów i wozów transmisyjnych ogólnopolskich stacji telewizyjnych i radiowych

3.

2010 rok – 20 000 uczestników

4.

Główna nagroda w Festiwalu Promocji Miast i Regionów (Złote Formaty) za najlepszy event promocyjny w 2009 roku.

5.

Podsumowanie Dawida Prowse’a na oficjalnym blogu: „StarForce 2010 to jeden z najlepszych eventów w ponad 30-letniej historii Gwiezdnych Wojen”.

close

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIANISTYCZNY

Public Relations
EVENT PR
Klient/marka: STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE PIANOCLASSIC

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa był pierwszym wydarzeniem w Krakowie, w całości poświęconym muzyce fortepianowej. Już na pierwszą edycję udało zaprosić wiele sław, takich jak Alexander Kobrin, czy Mariangela Vacatello. Wyzwaniem były jednak znaczne trudności w szerokiej komunikacji o Festiwalu i wyjście poza obszar mediów i środowiska ściśle związanego z muzyką poważną.

Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic to znana krakowska organizacja, której zadaniem jest promocja muzyków i muzyki poważnej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki pianistycznej. Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny był jednym z pierwszych wydarzeń PC, a równocześnie pierwszym tego typu wydarzeniem w Krakowie.

Aby zrealizować postawione cele (komunikację do szerokiej publiczności w zasięgowych mediach), konieczne było przygotowanie odpowiednich działań marketingowych, identyfikacja kluczowych komunikatów i ustalenie komunikacji skierowanej do różnych grup odbiorców. Wśród naszych zadań była także rola rzecznika prasowego, pozyskanie patronatów medialnych, a także koordynacja współpracy na linii media – Organizatorzy – Wykonawcy w zakresie informacji i akredytacji podczas 10 koncertów.

1.

Pozyskanie patronatów między innymi: RMF Classic, TVP Kraków i Dziennika Polskiego już nad pierwszą edycją

2.

Zainteresowanie wielu mediów ogólnotematycznych

3.

Obecność dziennikarzy i fotografów na wszystkich koncertach

4.

Stworzenie mocnej marki na arenie wydarzeń muzyki poważnej (obecnie – pod egidą Piano Classic i Akademii Muzycznej w Krakowie)

5.

Duże zainteresowanie wszystkimi edycjami Festiwalu

close

MIDLAND

Content marketing Komunikacja międzynarodowa Social Media i Digital
OBSŁUGA PR

Projekt miał na celu przeprowadzenie, przy współpracy z agencjami partnerskimi z GlobalCom PR-Network, kompleksowej międzynarodowej kampanii dla firmy Midland – wchodzącego w skład grupy CTE International producenta z branży telekomunikacyjnej. Działania zrealizowane zostały równocześnie w Polsce, Niemczech, Włoszech, Rosji i Hiszpanii i miały na celu launch i wypozycjonowanie nowego produktu na rynku – kamery sportowej XTC400.

Głównym celem międzynarodowej promocji było wprowadzenie na rynek nowego produktu – kamery sportowej XTC400. Producent, wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, postawił na bardzo wysokie parametry sprzętu, oferując go przy tym w rozsądnej cenie. Konieczna była edukacja konsumentów w kwestii doboru odpowiedniego sprzętu (na co -poza marką – warto zwracać uwagę przy zakupie). W ramach działań PR aranżowaliśmy informacje produktowe oraz typu lifestyle dotyczące aktywności sportowej, a także szerokie testy produktu. Nawiązaliśmy również współpracę ze sportowcami (wsparcie reprezentacji Polski na ISDE 2013) i dystrybutorami (uczestniczyliśmy w targach poświęconych sportom ekstremalnym).

1.

Wzrost zainteresowania kamerami sportowymi Midland

2.

Rozszerzenie sieci dystrybucji

3.

Blisko 400 publikacji na przestrzeni 6 miesięcy

4.

Liczne, chętnie oglądane, filmy stworzone przez sportowców

5.

Wypozycjonowanie XTC400 na rynku jako dobrego sprzętu w przystępnej cenie

6.

6-cio krotny wzrost liczby fanów na fanpage Midland Polska

close

MANIEWSKI FOR LADIES

Public Relations
EVENT PR
Klient/ marka: MANIEWSKI HAIR & BODY

Maniewski4Ladies to projekt, w którym najważniejsze były działania z zakresu event PR dla marki Maniewski Hair& Body, której domeną są stylizacje dla topowych marek, na planach filmowych i kreowanie wizerunku gwiazd. Maniewski4Ladies to ekskluzywny krakowski event będący kompilacją najnowszych trendów mody i stylu oraz muzyki. Niezmiennie gromadzi środowisko biznesowe, kulturalne, opiniotwórcze, a także szereg gwiazd.

Eventy sygnowane nazwiskiem Maniewski przyciągają wiele osób z różnych środowisk. Aby edycja 2012 również zrealizowała założone cele, promocję eventu rozpoczęliśmy od aktywnych akcji w zakresie media relations, związanych z wydarzeniem i samą marką. Dotarliśmy do mediów lokalnych, kobiecych, lifestyle’owych, fashion & beauty. Do naszych zadań należała także koordynacja współpracy z patronami medialnymi (uczestnictwo dziennikarzy i fotoreporterów w wydarzeniu, aranżowanie wywiadów z Maciejem Maniewskim i gośćmi eventu). W efekcie Maniewski4Ladies 2012 (z udziałem Teresy Rosati, projektantek Zemełka&Pirowska, Soni Bohosiewicz, Noviki i Ady Szulc) zgromadził aż 700 osób.

close

KLASA ZE SNÓW

Content marketing Public Relations Social Media i Digital
OBSŁUGA PR / AKCJE PR
Klient/ marka: ACCO Brands Corporation / ViDiS S.A.

Klasa ze snów była projektem edukacyjno-CSRowym, zwracającym uwagę na potrzebę wizualizacji zajęć szkolnych, mającym na celu zwiększenie rozpoznawalności marki NOBO w kręgach szkolnych, biurowych, biznesowych i mediach. Kampania realizowana była dla ACCO Brands Corporation (jednego z największych dostawców markowych produktów biurowych), a później dla ViDiS SA (wyspecjalizowanego dystrybutora sprzętu prezentacyjnego).

W ramach działań PR opracowaliśmy i przez 4 lata prowadziliśmy kampanię, której osią był konkurs Klasa ze Snów. Pozyskaliśmy wielu patronów i partnerów projektu, w tym m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Środowiska, a także Fundację Aeris Futuro i Mars Society Polska. Przeprowadziliśmy szereg działań promujących zarówno wszystkie etapy konkursu, jak i ideę wizualizacji wiedzy w szkole. Współpracowaliśmy z mediami lokalnymi, edukacyjnymi, naukowymi oraz ogólnoinformacyjnymi, przygotowując popularne i specjalistyczne materiały, organizując konferencje prasowe i aranżując wywiady. Niemal od początku komunikowaliśmy się z młodzieżą również poprzez serwisy społecznościowe. Akcja spotkała się z ogromnym zaangażowaniem ze strony szkół w całej Polsce.
Już 2-letnie efekty i bardzo pozytywny odbiór kampanii sprawiły, że ACCO zdecydowało opracowany przez nas koncept wdrożyć m.in. w Hiszpanii.

1.

Uczestnictwo blisko 3 tys. różnych szkół z całej Polski

2.

Ok. 6 000 nadesłanych prac

3.

Ponad 2 500 publikacji

4.

W Plebiscycie Internautów (dwie edycje) oddano łącznie ponad 300 tys. głosów.

5.

Wzrost zainteresowania potrzebą wizualizacji wiedzy w szkole oraz korzyściami płynącymi ze stosowania nowoczesnych technologii podczas zajęć z uczniami.

close

ZASIL SIĘ

Public Relations
PRODUKT PR
EVENT
Klient/ marka: KENSINGTON

Kensington to znana marka produktów komputerowych, należąca do międzynarodowej firmy ACCO Brands Corporation. Firma dostarcza innowacyjne akcesoria komputerowe na rynki całego świata. Celem opracowanej i zrealizowanej kampanii z zakresu PR produktowego było wprowadzenie na rynek nowego modelu zasilaczy, zwiększenie świadomości marki i pokazanie innowacyjnych rozwiązań w branży zasilania elektroniki.

Mimo, że sama marka Kensigton miała dość silną pozycję w świadomości konsumentów, to stale obserwowano stosunkowo małą znajomość nietypowych, a często innowacyjnych na rynku, produktów firmy. Wprowadzając na rynek specjalny zasilacz (kompatybilny ze większością telefonów i laptopów) opracowaliśmy koncepcję pięciomiesięcznej akcji – Zasil się. W jej ramach przygotowano 14 specjalnych stref energii, specjalne materiały reklamowe, stronę internetową i wspólnie z pozyskanymi patronami medialnymi – serię tekstów na temat pracy mobilnej.
Kampania zakończyła się znacznym wzrostem świadomości istnienia i przydatności zasilaczy, a także 30% wzrostem sprzedaży tych produktów w kolejnym kwartale (jedna z najwyższych sprzedaży tego produktu w Europie).

1.

Uruchomienie 14 stref energii we wszystkich kawiarniach W Biegu Cafe

2.

Liczba publikacji w mediach ogólnopolskich i regionalnych przekroczyła 300

3.

Wzrost sprzedaży zasilaczy Kensington o 30% w kolejnym kwartale

close

PF JELFA S.A.

Content marketing Public Relations Social Media i Digital
KAMPANIE PR / PRODUKT PR

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S. A. to ogólnoeuropejski producent leków, który wprowadzał na polski rynek nieznaną u nas, choć stosowaną za granicą, kategorię farmaceutyków – dermoterapeutyki. Kampania miała na celu przekonać bardzo wrażliwą i wyedukowaną grupę docelową – osoby chore na AZS i ich rodziny (często matki małych dzieci) oraz lekarzy i farmaceutów do zapoznania się ze specyfikiem.
Opis właściwy
W ramach kampanii stworzyliśmy roczną strategię PR dla kategorii dermoterapeutyki oraz dla poszczególnych brandów (Atopiclair i Clarsebic). W jej ramach nawiązaliśmy współpracę z lekarzami zajmującymi się psychodermoterapią i rozpoczęliśmy ścisłą współpracę z mediami medycznymi i farmaceutycznymi. Naszym celem było przedstawienie produktów Jelfy lekarzom, którzy – po zapoznaniu się z lekami – zostawali ich nieformalnymi ambasadorami. Stworzenie produktowej strony, ze strefą dla pacjentów/opiekunów oraz zastrzeżoną strefą dla lekarzy i opracowanie koncepcji kampanii edukacyjnej przyczyniło się do wzbudzenia zainteresowania tematem AZS i dermoterapią mediów branży kobiecych i parentingowych.
Dodatkowo (ze wsparciem lekarzy) prowadziliśmy oficjalne profile dermoterapii na wyselekcjonowanych forach.

1.

Duże zainteresowanie mediów i pacjentów dermoterapeutykami

2.

Potwierdzane zaufanie lekarzy do środków z tej kategorii.

close

CANDY HOOVER POLSKA SP. Z O.O.

Content marketing Public Relations Social Media i Digital
PRODUKT PR
INFLUENCER MARKETING
SOCIAL MEDIA
CONTENT MARKETING

PR produktowy marek Hoover i Candy prowadzony dla Candy Hoover Polska Sp. z o.o., czołowego producenta i dostawcy urządzeń AGD. W związku z wprowadzeniem na rynek nowych urządzeń oraz budowaniem pozycji eksperta branżowego w mediach ogólnopolskich i regionalnych przeprowadziliśmy szereg działań, które nie tylko przybliżyły konsumentom bogatą ofertę produktów, ale umożliwiły ich świadomy wybór.
Opis właściwy
Marka Candy była kojarzona przez odbiorców, ale nie odbierana jako nowoczesna. Z tego względu przygotowaliśmy i wdrożyliśmy kampanię pod hasłem „Wiemy jak TO robić”:

• Prowadziliśmy szeroką współpracę z mediami (cykl artykułów poradnikowych dotyczących doboru sprzętu AGD do potrzeb różnych użytkowników i optymalnego wykorzystania energooszczędności i bezpieczeństwa urządzeń – przez pryzmat Candy i Hoover; nietypowo przygotowane konferencje prasowe, wizyty studyjne we włoskiej fabryce i na międzynarodowych targach)
• Odpowiadaliśmy za fanpage marek – Candy, o charakterze poradnikowym „Wiemy jak TO robić” oraz Hoover, o charakterze designerskim
• Skutecznie zgłaszaliśmy urządzenia marki Candy do konkursów promujących jakość i innowacyjność
• Product placement w programach pokazujących markę Candy w kontekście zdrowego gotowania

1.

Zbudowanie eksperckiego wizerunku marki, zwiększenie wiedzy na temat świadomego wyboru AGD

2.

Ponad 100 publikacji w prasie i internecie w każdym miesiącu, łącznie ponad 1500 publikacji w ciągu 12 miesięcy

3.

Obszerne artykuły o markach Candy i Hoover zamieszczane we wszystkich głównych mediach branżowych, a także w 36 najważniejszych dziennikach wydawanych na terenie całego kraju (łączne dotarcie do czytelników to 2 691 686)

4.

Produkty marki Candy otrzymały m.in. „Złoty medal Najwyższa Jakość 2011”

5.

Ponad 2000 fanów strony „Wiemy jak TO robić” w pierwszej fazie działań.

close

THOMAS LLOYD CLEANTECH CONGRESS

Komunikacja międzynarodowa
OBSŁUGA PR
Klient/ marka: THOMAS LLOYD

Celem działań było zainteresowanie dziennikarzy głównych mediów w Polsce tematyką cleantech w kontekście międzynarodowej konferencji, a także przybliżenie polskim mediom marki Thomas Lloyd.

Thomas Lloyd Cleantech Congress był międzynarodową konferencją, zorganizowaną w Niemczech, we Frankfurcie nad Menem w 2013 roku. Zgromadził 1200 uczestników, a jako główni goście przemawiali m.in. Arnold Schwarzenegger, Lord Nicholas Stern and Sheikh Abdul Aziz bin Ali Al Nuaimi. Projekt był nagłaśniany równolegle w 7 krajach europejskich (m.in. Niemcy, Austria, Polska, Czechy, Szwajcaria).
W Polsce temat ten wciąż nie jest zbyt powszechny, więc wymagał wielu rozmów z dziennikarzami, przygotowania materiałów dotyczących założeń konferencji i samych key-note speakerów (np. Schwarzenegger budził nierzadko zdziwienie w kontekście oczekiwanych paneli dyskusyjnych i wykładów).
Podsumowanie samego kongresu można zobaczyć tutaj – https://youtu.be/pX1pJT6JeXo

1.

Obecność na kongresie dziennikarzy z wyselekcjonowanych mediów o dużym zasięgu i zróżnicowanych grupach docelowych (m.in. IAR, Dziennik Polska The Times, Bankier.pl), zgodnie z założonymi na początku celami

2.

Kilkadziesiąt publikacji (w tym wiele radiowych) podsumowujących Kongres, bądź określone prezentacje i wywiady

3.

Polska, Niemcy i Szwajcaria osiągnęły najlepsze wyniki w zakresie promocji konferencji

close

RATUNEK DLA SERCA

Public Relations
PRODUKT PR
Klient/ marka: PHYSIO-CONTROL

Misją kampanii Ratunek dla serca było nagłośnienie pilotażowego projektu powszechnego dostępu do defibrylacji oraz zmiana postrzegania tematu ratowania życia przez opinię publiczną. Równolegle celem było wprowadzenie na rynek produktu i zwiększenie świadomości wykorzystania zewnętrznych defibrylatorów (AED) marki Lifepak (Physio-Control) w miejscach publicznych, skierowana do jednostek samorządu terytorialnego, firm oraz instytucji.

Planując kampanię Ratunek dla serca opracowaliśmy i wdrożyliśmy strategię edukacyjnych działań PR:
• spotkania ekspertów Physio-Control z przedstawicielami samorządów w celu propagowania idei powszechnego dostępu do defibrylacji,
• współorganizacja i nagłaśnianie pokazów udzielania pierwszej defibrylatorami AED w całej Polsce).
• aranżacja wystąpień ekspertów z Physio-Control na seminariach branżowych oraz konferencjach dla samorządowców
• specjalna strona poświęcona tematyce AED w Polsce.
Prowadziliśmy także biuro prasowe projektu i aranżowaliśmy materiały o produktach marki Lifepak oraz idei powszechnego do nich dostępu w mediach ogólnopolskich i regionalnych i uczestniczyliśmy w tworzeniu materiałów promocyjnych (reklamy, broszury informacyjne, materiały wystawiennicze).

1.

Ponad 600 materiałów poświęconych tematyce powszechnego dostępu do defibrylacji w Polsce, w tym ponad 250 dedykowanych stricte produktom marki Lifepak, w mediach ogólnopolskich, regionalnych oraz branżowych

2.

Częste używanie słowa Lifepak jako synonimu słowa defibrylator, a także zwiększone zainteresowanie zakupem defibrylatorów Lifepak AED co spowodowało przełożenie się sukcesu idei na markę Physio-Control

3.

Uruchomienie dużych projektów sieci defibrylatorów AED, np. krakowski Impuls Życia, ze wsparciem ekspertów z Physio-Control

4.

Liczne inicjatywy wdrażania programów AED w Polsce oraz strony dedykowane tej tematyce

close

EUROPEAN ROVER CHALLENGE

Marketing
KAMPANIE KOMUNIKACYJNE
Klient/ marka: MARS SOCIETY POLSKA

 

Zorganizowanie wszechstronnej obsługi marketingowej ogólnopolskiego projektu o zasięgu międzynarodowym -European Rover Challenge 2014, największej robotyczno-kosmicznej imprezy w tej części Europy, którą odwiedziło ponad 25 tysięcy polskich oraz zagranicznych gości. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację nauki, wiedzy o kosmosie i nowych technologiach oraz promocję zdolnych, ambitnych studentów, konstruktorów, badaczy i naukowców.

Projekt European Rover Challenge 2014 wymagał podjęcia kompleksowego zarządzania komunikacją marketingową prowadzącą do organizacji trzydniowego wydarzenia o ogólnopolskim i międzynarodowym zasięgu. Prace nad wydarzeniem rozpoczęły się pozyskaniem partnerów, patronów honorowych i medialnych, przygotowaniem materiałów marketingowych oraz koordynacją spotkań z potencjalnymi sponsorami. Podjęte działania media relations to: ścisła współpraca z mediami branżowymi i ogólno tematycznymi z Polski i zagranicy (aranżacja artykułów, wypowiedzi, informacji prasowych). Kierowaliśmy biurem prasowym online a także społecznością skupioną na portalach Facebook, Twitter. Prowadziliśmy także międzynarodowe działania skierowane do uczelni wyższych w celu zaproszenia do udziału w pierwszej europejskiej edycji ERC.

1.

Pozyskanie partnerów, którzy wsparli organizację wszystkich trzech elementów Wydarzenia – Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich, Międzynarodowej Konferencji „Człowiek w kosmosie” oraz Pikniku Naukowo-Technologicznego

2.

Udział polskich oraz zagranicznych przedstawicieli branży kosmicznej, medycznej, naukowej, a także prywatnych przedsiębiorców w Konferencji „Człowiek w kosmosie”, m.in. dr Robert Zubrin (The Mars Society), G. Scott Hubbard (były szef NASA), Grażyna Henclewska (Ministerstwo Gospodarki), Dariusz Dąbek (PARP), Daniel Maksym (NCBR), Alexander Lubański (Black Pearls)

3.

W ramach działań media relations uzyskano efekt w postaci blisko 2 tysięcy publikacji w mediach polskich oraz zagranicznych, w tym 125 w prasie, ponad 200 w rozgłośniach radiowych, ponad 60 relacji telewizyjnych

4.

Obecność w czołowych polskich tytułach prasowych, radiowych, internetowych i TV, m.in. Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Echo Dnia, National Geographic, Focus, Wiedza i Życie, Komputer Świat, CHIP, Onet.pl, TVP1, TVN 24, Polsat, RMF FM, Radio ESKA

5.

Duże zainteresowanie mediów zagranicznych, m.in. The Washington Post, Corriere Della Sierra, Die Zeit, Arab Today, The Hindu, El Heraldo, Space.com, LifeScience, a także dwóch największych agencji informacyjnych na świecie – Reuters oraz AFP

6.

Publikacje w mediach przełożyły się na ponad 5,5 mln PLN ekwiwalentu reklamowego (wg danych Instytutu Monitorowania Mediów)

close

MATMA MNIE KRĘCI

Social Media i Digital
AKCJE SPECJALNE
Klient/ marka: CASIO

Celem – opartego o platformę YouTube konkursu – „Matma Mnie Kręci”, realizowanego dla marki Casio, była zmiana postrzegania matematyki, przedstawienie jej w zupełnie innym świetle, zaprezentowanie wszechobecnych form i zastosowań, budzenie pozytywnych skojarzeń poprzez ukazanie jej jako przedmiotu zainteresowań i pasji.

Konkurs „Matma Mnie Kręci” dla marki Casio polegał na przygotowaniu krótkiego filmu obrazującego szeroko rozumiany potencjał matematyki. Pierwsza selekcja klipów odbywała się na specjalnie przygotowanym kanale YouTube poprzez głosowanie internautów. Następnie prace oceniane były przez jury, wg. określonego algorytmu i takich kryteriów jak pomysłowość, grafika, dźwięk, zaangażowanie oraz promocja matematyki.

W akcji został wykorzystany przede wszystkim potencjał mediów społecznościowych, ze szczególnym naciskiem na platformę YouTube. Szeroka promocja za pośrednictwem mediów społecznościowych (m.in. Facebook, Google+, Twitter) oraz medialna sprawiła, że już w pierwszej edycji udział wzięło ponad 60 filmów, a w listopadzie 2010 roku kanał konkursu był najpopularniejszym kanałem edukacyjnym na świecie. ,

1.

W listopadzie 2010 kanał konkursu był najpopularniejszym kanałem edukacyjnym YouTube na świecie

2.

Filmy kanału konkursowego w serwisie YouTube zanotowały blisko 1,5 milion wyświetleń

3.

Zwycięski film III edycji obejrzało ponad 500 tys. internautów

4.

Podczas wszystkich (5) edycji wysłano ponad 400 filmów

5.

Honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej

6.

Zainteresowanie mediów – obecność w wielu programach telewizyjnych, audycjach radiowych, materiałach publikowanych w prasie i Internecie. Liczne prezentacje zwycięskich filmów

close

ŚNIADANIOWA KLASA

Marketing
KAMPANIE KOMUNIKACYJNE
Klient/ marka: ZAKŁADY TŁUSZCZOWE „BIELMAR” SP. Z O.O.

Kampania edukacyjna promująca wśród uczniów i ich rodziców zasady zdrowego odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem śniadania. Program jest częścią działań CSR Zakładów Tłuszczowych Bielmar. Pilotażowe edycje programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa” cieszyły się dużą popularnością i wielkim zainteresowaniem wśród nauczycieli i dzieci, dlatego Organizator zdecydował się na akcję ogólnopolską.

Działania rozpoczęliśmy od opracowania strategii marketingowej obejmującej: pozyskanie patronów medialnych, honorowych oraz partnerów programu edukacyjnego. Przygotowaliśmy i prowadziliśmy stronę internetową programu „Śniadaniowa klasa”, fanpage’a „Co na śniadanie”, konkursów: „Śniadaniowa Klasa”, „Śniadanie się opłaca”. W ramach media relations stworzyliśmy cykl programów promujących zdrowe śniadanie w programie „Pytanie na Śniadanie” emitowanym na antenie TVP2, podjęliśmy współpracę z blogerami (wysyłka lunch bagów, konkursy). Zorganizowaliśmy 10 eventów m.in.„Aktywnego Dnia ze Śniadaniową Klasą”, będącego podsumowaniem ogólnopolskiej akcji „Śniadaniowa Klasa”. Podczas eventu odbyło się wspólne śniadanie z dietetykami i Anną Popek – ambasadorką programu „Śniadaniowa Klasa” oraz Mini Turnieju Śniadaniowej Klasy.

 

 

1.

Szerokie zainteresowanie programem edukacyjnym – dystrybucja 10 000 broszur edukacyjnych podczas warsztatów kulinarnych, spotkań z dietetykami

2.

W konkursie dla szkół „Śniadaniowa Klasa” wzięło udział 640 szkół – 13 440 uczniów zarejestrowanych w systemie zgłoszeniowym , natomiast w konkursie „Śniadanie się opłaca” kilkadziesiąt osób

3.

Zwiększona liczba publikacji w mediach – średnio miesięcznie 150 publikacji

4.

Większe zainteresowanie wśród odbiorców racjonalnym odżywianiem – w ciągu miesiąca pozyskanie licznej społeczności na fanpage Co na śniadanie

5.

W wykładach z dietetykiem wzięło udział ponad 1500 zawodniczek i ich opiekunów, a także trenerów

6.

Zbudowanie wizerunku eksperckiego firmy ZT Bielmar

close

KONFERENCJA „Budowanie społeczeństwa komercyjnego”

Szkolenia
Klient/ marka: AMERYKAŃSKI INSTYTUT ACTONA

Współorganizacja i kompleksowa opieka PR nad konferencją branżową „Budowanie społeczeństwa komercyjnego. Kultura, a droga do zamożności” przeprowadzone dla Amerykańskiego Instytutu Actona. W tym nacechowanym ogromnym potencjałem wydarzeniu wzięło udział wielu gości ze środowiska międzynarodowego oraz znani prelegenci wśród których znaleźli się między innymi prof. Leszek Balcerowicz czy o. Maciej Zięba.

Już od początku projekt stawiał duże wyzwania, ponieważ na działania otrzymaliśmy niecałe dwa tygodnie. Oprócz późnego startu i słabego zainteresowania mediów ogólnopolskich, musieliśmy znaleźć sposób na objęcie komunikacją studentów różnych kierunków, uczniów liceów, pracowników oraz zarządów różnych fundacji i firm w Małopolsce. Rozwiązaniem okazało się „przełożenie” dość wąskiej dotąd komunikacji (bardzo branżowej) na język przystępny dla czytelników ogólnotematycznych gazet codziennych oraz szukanie w abstraktach prelegentów problemów dotykających „zwykłego człowieka”. Zaaranżowaliśmy także serię ekskluzywnych wywiadów z takimi prelegentami jak Robert A. Sirico, Leszek Balcerowicz, czy o. Maciej Zięba.
W trakcie konferencji stanowiliśmy także wsparcie logistyczne dla Organizatorów (współpraca z hotelem oraz pełnienie roli rzecznika prasowego).

1.

Duże zainteresowanie konferencją nie tylko mediów lokalnych, ale także ogólnopolskich

2.

Aranżacja ekskluzywnych wywiadów z zaproszonymi Prelegentami w takich mediach jak Rzeczpospolita, czy Puls Biznesu

.

Duża liczba zainteresowanych słuchaczy, którzy przez cały dzień uczestniczyli w kolejnych wykładach.

close

ŁAZIKI MARSJAŃSKIE

Public Relations
KAMPANIE PR
Klient/ marka: MARS SOCIETY POLSKA

 

Mars Society Polska (MSP) jest oddziałem stowarzyszenia The Mars Society, które ma na celu doprowadzenie do załogowej misji na Marsa oraz promocję idei jego badań. Organizacja skupia specjalistów z dziedziny astronautyki (takich jak Robert Zubrin, który stworzył projekt kolonizacji Marsa, i Buzz Aldrin, astronauta amerykański, który brał udział w pierwszym lądowaniu na Księżycu), naukowców, czy filmowców (m.in. reżyser Avatara – James Cameron).

Międzynarodowa organizacja Mars Society od kilku lat organizuje prestiżowe zawody łazików marsjańskich na pustyni Utah. Od dwóch lata biorą w nich udział polskie zespoły, którym do tej pory udało się zająć maksymalnie trzecie miejsce.
Potrzeba zwrócenia uwagi, że pomimo obecności w UE oraz uczestnictwa w wielu projektach kosmicznych, Polska nie jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Po sukcesach poprzednich edycji URC, do Mars Society Polska zgłaszają się aż trzy zespoły z Torunia, Białegostoku oraz Wrocławia.
MSP stawia przed agencją cel zwrócenia uwagi decydentów i mediów na potencjał intelektualny i technologiczny młodych naukowców (ze szczególnym uwzględnieniem branży kosmicznej) mogący przynieść efekty w postaci nowych innowacyjnych inicjatyw naukowych (projekty kosmiczne, edukacyjno-kosmiczne, etc.).

 

 

1.

Aktualizacja strategii działań PR dla Mars Society Polska.

2.

Pomoc w pozyskaniu dodatkowych sponsorów (dla budowy łazików, wyjazd aż trzech drużyn do Stanów Zjednoczonych)

3.

Przygotowanie materiałów marketingowych oraz koordynacja spotkań z potencjalnymi sponsorami.

4.

Przygotowanie strony internetowej oraz zarządzanie społecznością skupioną na portalu Facebook.

5.

Organizacja publicznego pokazu polskiej ekspedycji marsjańskiej dla dziennikarzy oraz zaproszonych gości specjalnych.

close

LORIN, STROJE KĄPIELOWE

Public Relations
Klient/ marka: LORIN

 

Kampania Lorin miała na celu wsparcie działań promocyjnych na początku sezonu letniego, zwiększenie rozpoznawalności marki, a także umocnienie wizerunku firmy z 20 letnim stażem na rynku poprzez dotarcie do środowiska blogerek modowych i portali life-stylowych. Przygotowane sesje zdjęciowe i stylizacje zaowocowały licznymi publikacjami, a w konsekwencji – wzrostem zainteresowania wśród odbiorców.
Opis właściwy

Naszym celem było wzmocnienie wizerunku marki Lorin jako producenta wysokiej jakości bielizny kąpielowej, odpowiedniej dla nowoczesnych kobiet, mężczyzn i dzieci. Drugim celem było uświadomienie konsumentom, że Lorin to firma polska, obecna na rynku od 20 lat.
Kostiumy kąpielowe charakteryzują się sezonowością sprzedaży, dlatego wsparcie promocyjne wdrażane jest przede wszystkim w okresie wiosna – lato. Podjęte działania objęły m.in. tworzenie i dystrybucję materiałów prasowych, udostępnianie zdjęć produktów do kolaży i prezentacji, aranżację artykułów oraz stylizacji. Zainicjowaliśmy liczne konkursy, rozbudowaną komunikację z fanami na portalu Facebook. Rozpoczęliśmy również współpracę z blogerkami modowymi, w ramach której na blogach prezentowane były produkty Lorin oraz organizowane były konkursy dla czytelników.

 

1.

Znaczny wzrost zainteresowania marką

2.

Liczne publikacje w mediach kobiecych, modowych i zakupowych

3.

Wzrost zainteresowania ze strony blogerek modowych

4.

Wzrost liczby użytkowników sklepu internetowego marki